Wiosna, czyli dobry czas na zakup nowego sprzętu zimowego

Jeśl jesteś fanem zimowych sportów i jeździsz więcej niż sezon z pewnością doszedłeś do pewnych wniosków. Zaczynając swoją przygodę z deską snowboardową najprawdopodobniej zaczynałeś od wypożyczania sprzętu w wypożyczalni. To ma dosyć dużo sensu, ponieważ pozwala nam przetestować różne typy desek, dodatkowo nie musimy martwić się o serwis i stan deski – wypożyczamy, oddajemy i kolejnym razem znowu dostajemy deskę gotową do jazdy, naostrzoną i nasmarowaną. Po pewnym czasie okazuje się, że masz już swój typ deski, więc nie musisz już więcej testować, a pieniądze które zostawiasz w wypożyczalni powodują u Ciebie tylko jedną myśl – a może warto kupić swoją deskę?

Właśnie dlatego zachęcamy do kupna nowego sprzętu poza sezonem wtedy kiedy ceny są niższe. W dzisiejszym artykule powiemy kilka słów o tym jak się zabrać do zakupu nowej deski, zapraszamy do lektury!

Po pierwsze, zastanów się czego potrzebujesz

Zakup swojego prywatnego sprzętu nie powinien być czymś pochopnym, czymś co robimy pod wpływem emocji lub chwili. Najważniejsza kwestia to zastanowienie się czego tak naprawdę potrzebujemy. Pierwsza i najważniejsza kwestia która bezpośrednio wpłynie na nasz przyszły zakup to budżet jaki chcemy przeznaczyć na zakup nowego sprzętu. Ciężko doradzić coś w tej kwestii – jest to sprawa indywidualna, jednych stać na topowy sprzęt, a inni chcą kupić coś budżetowego. Jedno jest pewne – pierwszy sprzęt nie musi być drogi. Razem z rozwojem umiejętności może okazać się, że zmienisz upodobania, styl jazdy, zbrzydnie ci wzór lub będziesz chciał przesiąść się na narty. Druga sprawa jest dosyć prozaiczna, początki sportowej aktywności na śniegu to nieuniknione wypadki, a tańszy sprzęt będzie nam łatwiej skatować. Druga sprawa to profil deski. Tutaj nie ma zbyt dużej filozofii, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy lubisz szybką jazdę, agresywny carving, zabawę w puchu, czy ewolucje w snowparku. Jeśli dojdziesz do jakiś wniosków kup deskę której profil pasuje do twojego stylu.

Pamiętaj o bezpieczeństwie 

Na koniec warto wspomnieć o kwestii często bagatelizowane przez młodych adeptów jazdy na desce. Zaraz po tym, a nawet w tym samym momencie w którym zakupimy deskę, powinniśmy kupić kask. Tak, wiem, ludzie na YouTube zamiast kasku noszą czapki z logiem Red Bull. Niestety nikt z nas nie jest Shaunem Whitem… Z drugiej strony sam Shaun White jeździł w kasku. 

5/5 - (1)