Sprzęt rowerowy – najprzydatniejsze akcesoria

Mimo, że pogoda wciąż nie jest taka jaką wyobrażamy sobie myśląc o przełomie kwietnia i maja to musimy pamiętać, że rozpoczęcie kalendarzowej wiosny jest już za nami. Słuchając tego co mówią nam meteorolodzy możemy być prawie pewni, że za jakieś dwa tygodnie na dworze będzie już ciepło, a słońce będzie swoimi promieniami rozświetlać wszystko na jasno-złocisty kolor. Razem z nadchodzącą ładną pogodą nadchodzi do nas sezon rowerowy. Te ostatnie dni średniej pogody są idealnym momentem na sportowe zakupy. Dobrze wiemy, że jazda na rowerze to nie tylko sam rower, ale też dodatki które ułatwiają i uprzyjemniają nasze wędrówki. 

Najważniejsza zasada – bezpieczeństwo!

Jeśli zastanawiasz się nad tym czy kupiłeś już wszystko co potrzebne jest do uprawiania kolarstwa, swoje myśli powinieneś kierować w stronę bezpieczeństwa. Pierwszą i podstawową kwestią jest bezpieczna jazda która wymaga od nas nie tylko pewnych umiejętności i zachowań, ale też produktów które powinniśmy kupić niezwłocznie po zakupu pierwszego roweru, lub po prostu przed rozpoczęciem jazdy na rowerze. Najważniejszym elementem zapewniającym nam bezpieczeństwo na rowerze jest kask. Każdy świadomy i odpowiedzialny użytkownik roweru zgodzi się z przekonaniem, że bez kasku nie powinno się w ogóle wsiadać na rower. Niestety jest to temat mocno bagatelizowany przez rekreacyjnych użytkowników rowerów którzy myślą, że kask jest potrzebny tylko profesjonalistom. Jak wybrać kask? Po pierwsze musimy kupić typ kasku pasujący do naszego stylu jazdy. Jeśli jeździmy na szosie to będziemy szukać kasku szosowego, lekkiego i aerodynamicznego. Jeśli jeździmy na rowerze MTB to nasz kask powinien być dostosowany do jazdy górskiej. Takie kaski są zazwyczaj głębsze i bardziej zabudowane. 

Co oprócz kasku?

Mając już podstawowy element zapewniający bezpieczną jazdę warto iść dalej w kierunku bezpieczeństwa. Kolejne akcesoria rowerowe które są wręcz niezbędne to lampki. Oświetlenie rowerowe to podstawa bezpiecznej jazdy po zmroku.
Oświetlenie pełni dwojaką funkcję – pozwala nam widzieć trasę po której jedziemy i co ważniejsze, zapewnia nam widoczność. Właśnie ta widoczność jest niezbędna aby bezpiecznie przemieszczać się po zmroku, ponieważ daje wszystkim kierowcom możliwość zauważyć nas odpowiednio wcześnie.

5/5 - (3)