Komu kibicować na Mistrzostwach Świata 2022?

To dla Ciebie bardzo ważna impreza? Warto zatem wiedzieć, że Mistrzostwa Świata startują już niedługo. Wszystko rozpocznie się 20 listopada 2022 roku. Zastanawiasz się, komu kibicować? Na szczęście na mundialu w Katarze zagrają reprezentanci Polski. Z kim jeszcze warto ewentualnie sympatyzować?

Liczymy na podopiecznych Czesława Michniewicza

Miejmy nadzieję, że zawodnicy kadry narodowej Polski (którzy dzisiaj zostaną oficjalnie powołani) staną na wysokości zadania i zagrają na miarę możliwości. A to będzie oznaczało, że podopieczni Czesława Michniewicza minimum wyjdą z grupy. A potem kto wie, może sprawią po drodze jeszcze kilka niespodzianek? Marzenia na szczęście nic nie kosztują. Typy mundial 2022 ekspertów na Mistrzostwa Świata są dość klarowne. W premiowej fazie największe szanse na zajęcie pierwszego miejsca w „polskiej” grupie C mają Argentyńczycy. Bardzo dużo wskazuje na to, że podopieczni Czesława Michniewicza będą zaś rywalizować o awans z Meksykanami. Skazywana na pożarcie jest zaś Arabia Saudyjska. Tej kadry narodowej nie można jednak skreślać. Jeśli Polska podejdzie do każdego meczu odpowiednio skoncentrowana, to jesteśmy dobrej myśli. Przynajmniej, jeśli chodzi o wyjście z grupy. Potem może być już zdecydowanie trudniej. W 1/8 finału zawodnicy Czesława Michniewicza mogą bowiem trafić np. na Francuzów, czyli obrońców trofeum, którzy wygrali cztery lata temu w wielkim finale. W takim ewentualnym spotkaniu to konkurenci byliby oczywiście zdecydowanymi faworytami.

Ostatnia szansa dla Lionela Messiego na uzupełnienie bogatej kolekcji trofeów?

W naszym kraju wiele osób będzie też kibicowało Argentynie. W pewnym sensie zajdzie tutaj „konflikt interesów”. Wszak zawodnicy kadry narodowej Albicelestes zagrają w grupie C właśnie m.in. z Polakami. Jest na szczęście rozwiązanie, które każdego będzie satysfakcjonować. To awans zarówno Argentyny, jak i Polski. Dlaczego jednak kadra z Ameryki Południowej ma wielu fanów w naszym kraju? Ze względu przede wszystkim na postać Lionela Messiego. Dużo wskazuje na to, że to jego ostatnie Mistrzostwa Świata. W bogatej kolekcji „Atomowej Pchły” brakuje zaś tylko tego trofeum. Warto dodać, że Argentyna po raz ostatni wygrała Mistrzostwa Świata w 1986 roku. Rok potem na świat przyszedł zaś Lionel Messi. Zawodnicy kadry narodowej Albicelestes raz byli bardzo blisko. W 2014 roku zajęli drugie miejsce – po przegranym finale z Niemcami. Teraz marzeniem kibiców tej kadry narodowej jest to, by Lionel Messi i spółka zajęli najwyższy stopień podium w czasie ostatecznej dekoracji.

Wielu kibiców ma także kadra narodowa Brazylii

Może okazać się tak, że np. Polacy znowu zawiodą i zagrają na Mistrzostwach Świata w Katarze tylko trzy spotkania. Wtedy trzeba będzie znaleźć inną kadrę do kibicowania, aby emocje w czasie mundialu były większe. W Polsce wielu fanów ma Brazylia. Kibice Canarinhos mają nadzieję, że zawodnicy z Kraju Kawy znowu zanotują wielki wynik. Warto zaś wiedzieć, że Brazylia czeka na kolejny triumf na imprezie tej rangi od 2002 roku.

5/5 - (1)