Jak zacząć przygodę z treningiem siłowym?

W czasach mediów społecznościowych panuje spora moda na sportową sylwetkę – o tematach związanych z kulturystyką przeczytasz nie tylko na https://skeie.org.pl/. W przypadku mężczyzn, jak i kobiet o odpowiednie mięśnie trzeba starać się latami. Trening siłowy można zacząć dosłownie w każdym wieku, niezależnie od początkowej sylwetki. Najważniejsze, żeby podejść do niego ze sporymi chęciami i znając jego podstawy. Na te ostatnie składa się wiele różnych czynników, o których należy pamiętać podczas ćwiczeń. Jak rozpocząć trening swoich mięśni, żeby uzyskać jak najlepszy efekt?

Miejsce do ćwiczeń

W celu uzyskania jak najlepszych efektów nie można ograniczać się do kilku sztangielek. Im większa ilość sprzętu do ćwiczeń, tym większa szansa na rozbudowanie różnych mięśni. W tym celu należy znaleźć odpowiednią ilość miejsca w domu. Może to być strych, piwnica lub swój pokój (o ile jest wystarczająco duży). Jeśli ktoś nie ma warunków do ćwiczenia w domu – warto kupić karnet na siłownię. Dobrze, gdy znajduje się jak najniżej domu, co pozwala zaoszczędzić sporo cennego czasu. Warto porównać ze sobą ceny na siłowniach oraz sprzęt, którym dysponują. 

Dieta oraz suplementy 

Ciężko o efekty w swoich treningach, jeśli opiera się na diecie opartej o fast-foody i słodycze. Należy również unikać napojów słodzących. Podstawą w diecie powinna być spora ilość białka. Można go znaleźć w dużych dawkach w białym mięsie, rybach czy roślinach strączkowych. Warto zadbać również o odpowiednią ilość węglowodanów. Najlepszym ich źródłem są kasze, ryż czy nieprzetworzony makaron. Warto również pomyśleć o sporej ilości warzyw, które posiadają w składzie wiele witamin i minerałów. Wspomagać ćwiczenia mogą dodatkowe suplementy: białka, BCAA, beta-alanina czy kreatyna. 

Chęci oraz regularność 

Najważniejszą cechą, której nabiera się na początku przygody z treningiem siłowym jest regularność. Wyrobienie sobie nawyku 3 treningów tygodniowo to absolutna podstawa, która przyda się już do końca życia. Nawet najgorszy trening poprawia odrobinę mięśnie i sylwetkę, więc każdy jest istotny i znaczący. Dzięki regularnemu treningowi każdy prędzej czy później nabierze masy mięśniowej oraz zgubi parę kilogramów. 

5/5 - (4)