Rozrywka w czasie pandemii – pomysł na nudę

W dobie pandemii, rozrywki niewymagające kontaktu z człowiekiem są na wagę złota. Dzięki temu bowiem nie narażamy swojego zdrowia oraz zapobiegamy rozpowszechnianiu się zarazy. Czas izolacji nie musi wiązać się koniecznie z nudą i lenistwem. Jest wiele rodzajów aktywności, przy których można spędzić miło czas oraz zrelaksować się. Ważną sprawą jest to, by mimo wszystko poza siedzeniem w domu, utrzymywać kontakt z najbliższymi, gdyż długotrwały brak kontaktu z ludźmi może prowadzić do stanów depresyjnych, co jest bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Oglądanie filmów

Oglądanie filmów jest świetnym pomysłem, kiedy potrzebujemy trochę odpocząć. Nie wymaga to od nas specjalnego zaangażowania – musimy bowiem znaleźć pilot, usiąść na kanapie, przyszykować przekąski oraz wybrać co będziemy oglądać. Przygotowanie seansu nie jest czasochłonne, natomiast sama czynność oglądania może zabrać nam kilka dobrych godzin. 

Nauka podczas rozrywki?

Nie musi być to jednak zajęcie, które jest kompletnie bezproduktywne. Wystarczy zaaplikować jedną, małą zmianę, aby oglądanie filmów stało się przydatne w życiu codziennym. Warto zamiast lektora, włączyć oryginalny dźwięk, lub gdy nie czujemy się na siłach, włączyć dodatkowo napisy angielskie. Dzięki temu, oglądając regularnie, jesteśmy w stanie osłuchać się z językiem i nauczyć poprawnej wymowy.

Dodatkowo, wcale nie jest konieczne rozumienie wszystkiego, gdyż najważniejsze są słowa kluczowe. Dobrym pomysłem, po seansie filmowym, będzie zapisanie słownictwa, którego nie rozumiemy, a często się powtarza. Słownictwo, którego się nauczymy, szybko wyleci nam z głowy jeżeli nigdzie go nie zobaczymy. Oglądanie filmów w oryginalnym języku sprawi, że będziemy mogli usłyszeć słowa w praktycznym zastosowaniu, co sprawi, że jest większa szansa na trwałe zapamiętanie danych słówek.

W dzisiejszych czasach mamy wiele platform oferujących szeroki zasób produkcji filmowych. Korzystanie z ich usług jest dużo lepszym wyborem od telewizji, gdyż to my sami wybieramy co i kiedy chcemy oglądać.

Warto jednak zapoznać się z wszystkimi dostępnymi źródłami i nie zamykać się na jedno.

5/5 - (1)