Jak połączyć dobrą zabawę z aktywnością sportową?

Aktywność fizyczna była, jest i będzie jednym z najważniejszych aspektów naszego życia. Nasze ciała są stworzone do ruchu. Do niedawna uznawana była za przykry i męczący obowiązek ludzi, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. Dla zdrowia i wyglądu zmuszaliśmy się do czynności, których nie lubimy, przez co uprawianie sportów kojarzyło się z udręką. Całe szczęście, że czasy się zmieniają. Teraz w mediach roi się od ludzi, którzy zarażają miłością do ruchu – tak, dokładnie! Pokochanie sportu jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy tylko pożegnać się z wizją wykonywania znienawidzonej czynności, a skupić się na odnalezieniu dobrej zabawy w aktywności sportowej. Chcesz pokochać ruch? W tym artykule dowiesz się, jak możesz sobie pomóc!

Znajdź towarzystwo 

W grupie zawsze raźniej! Oczywiście, ćwiczenie samemu może być fajne, jednak są czynności, które aż się proszą żeby wykonać je we dwie osoby albo i więcej. Począwszy od zwykłego spaceru (wyznaczcie sobie jakiś punkt, razem będziecie się motywować aby do niego dotrzeć), poprzez ułożenie autorskiego planu treningowego (wymyślanie własnych sekwencji ćwiczeń jest o wiele ciekawsze niż powtarzanie ruchów trenerki fitness z YouTube), zorganizowanie tanecznej imprezy z najlepszym przyjacielem (bądźcie kreatywni, wymyślcie swoją własną choreografię!), kończąc na bardziej wymagających przygodach, takich jak spływy kajakowe czy też parki linowe. Wraz z bliskimi przeżyjesz wspaniałe chwile, będziecie się świetnie bawić i w tym samym czasie zapewnicie sobie dużo ruchu – same plusy!

Umil sobie czas

Przygotuj długą playlistę, która sprawi, że aktywność fizyczna będzie jeszcze przyjemniejsza. Odpal podcasty, na których odsłuchanie nigdy nie miałeś czasu. Włącz TV i niech w tle leci kolejny odcinek Twojego ulubionego serialu. Umil sobie czas jak tylko chcesz! Połącz sport z czymś, na czym będziesz mógł się skupić podczas aktywności. Dzięki temu ruch będzie Ci się kojarzyć z czasem, który możesz poświęcić na rzeczy, na które nigdy nie masz wolnej chwili. To naprawdę proste, a może zmienić Twój stosunek do aktywności. 

Niech ruch będzie przyjemnością

To najważniejsze. Kojarz aktywność sportową z czymś, co robisz dlatego, że to kochasz. Niech nie będzie to kara za zjedzenie gałkę lodów za dużo, za pominięcie jednego dnia na siłowni, za tydzień wakacji nad morzem, za dodatkowe kilogramy na wadze. Sport nie jest karą! Sport to najlepsze co możesz zaoferować swojemu ciału, nic nie pomaga Ci dbać o swoje ciało tak dobrze jak ruch (z dodatkiem jedzenia oczywiście). Nie lubisz biegać? To nie biegaj! Uwielbiasz spacery i obcowanie z naturą? Voila! Masz swoją alternatywę dla biegania. Nieważne co robisz, ważne, że poruszasz swoje ciało. Po prostu rób to, co lubisz. Aktywność sportowa musi być kojarzona z przyjemnością jeśli chcesz się dobrze bawić. Najważniejszy jest Twój sposób myślenia.

5/5 - (2)