Rozrywka dla fanów motoryzacji czyli symulatory jazdy samochodem

Jaki jest wspólny mianownik dla fana motoryzacji i fana gier komputerowych? Odpowiedź jest prosta – symulatory wyścigów. Zapytacie dlaczego gry komputerowe mają być czymś co łączy tak różne grupy społeczne jak gamerzy i fani zapachu spalin. To co tak naprawdę łączy tych ludzi to zamiłowanie do motoryzacji. Niestety, jak dobrze wiemy, sporty motorowe to bardzo drogie hobby, dlatego w wielu przypadkach symulator jazdy samochodem może być czymś co w jakimś stopniu pozwala zrealizować swoje marzenie o prowadzeniu wyścigówki po torze. W dzisiejszym artykule piszemy o tym dlaczego warto dać szansę grom komputerowym, zwłaszcza, kiedy kochamy cztery kółka. 

O co chodzi z tymi grami?

Dlaczego gry zyskują taką popularność? Dlaczego producenci gier toną w luksusach za sprawą sprzedanych gier liczonych w milionach kopii? Czasy się zmieniają i granie w gry nie jest już zajęciem o którym mówi się, że szkodzi, że jest złe. Obecnie w gry komputerowe gra mnóstwo osób. Są to dzieci, młodzież i osoby starsze. Dlaczego gry są aż tak ciekawym rozwiązaniem dla fanów motoryzacji? Głównie przez to, że mało kogo stać na zakup samochodu-zabawki który stoi większość czasu w garażu tylko po to, aby raz na jakiś czas wjechać nim na lawetę i dostarczyć go na pobliski tor. Dla wszystkich osób które nie dysponują takim budżetem ratunkiem są właśnie gry typu symulatory wyścigów. W takiej grze nie jesteśmy ograniczeni funduszami, możemy spełnić swoje marzenie tuningując ulubiony wóz i jeżdżąc nim później po wirtualnym torze. 

Jakie tytuły warto sprawdzić będąc fanem czterech kółek?

Na rynku gier wideo jest kilka mocno zakorzenionych marek. Dwie z nich to Forza i Gran Turismo. Niestety nie możemy zagrać w oba tytuły mając jedną z konsol, lub tylko gamingowy komputer, ponieważ tytuły te są tytułami ekskluzywnymi. Co to oznacza? Forza jest serią gier wyprodukowaną tylko na konsole Xbox oraz komputery z systemem Windows. Gran turismo jest natomiast tytułem ekskluzywnym dla marki Sony i ich konsoli do gier PlayStation.

5/5 - (2)