Jak szybko sprzedać samochód?

Chcesz sprzedać samochód, jednak obawiasz się, że będzie trwało to wieczność? Czytasz pierwszy lepszy blog motoryzacyjny i nie daje Ci on wiele wskazówek. Nie obawiaj się ! Z naszą pomocą możesz sprzedać swoje auto nawet w godzinę. Wystarczy wcielić w życie kilka wskazówek. 

Człowiek z samochodu cieszy się dwa razy. Pierwszy raz, kiedy go kupuje, a drugi, kiedy go sprzedaje.

Szczególną radość, ze sprzedaży samochodu mamy w momencie kiedy nie mamy ochoty ładować w niego pieniędzy, a usterka goni usterkę. Lub kiedy mamy wybrany po prostu inny model auta. Nerwy zaczynają się w momencie, kiedy samochód został wystawiony na sprzedaż a chętnych na jego kupno wciąż brak. 

W jaki sposób sprzedać samochód?

Na giełdy samochodowe już się raczej nie jeździ, gazety również są raczej wspomnieniem dawnych czasów. Telegazeta? Do dziś pamiętamy ogłoszenia w stylu „ AAA Sprzedam fiata tanio” wyświetlane w zabójczej rozdzielczości w telewizorze. A może kartka naklejona na szybę samochodu? To może i coś pomóc, ale spektakularnego efektu nie będzie. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość transakcji związanych ze sprzedażą aut jest realizowana z pomocą internetu. Niektóre marki samochodów oferują nawet możliwość zakupu samochodu fabrycznie nowego on line. 

Nowy portal dla sprzedających samochód 3-2-1 SPRZEDANE

Jest to nowy portal grupy OLX, która postanowiła wyjść naprzeciw bardziej wymagającym klientom proponując rozwiązania, których w Polsce jeszcze nie było. Nowa platforma upraszcza formalności i czas związanie ze sprzedażą samochodu. Jest to bardzo podobne do sytuacji, w której sprzedalibyśmy samochód do komisu, jednak równica jest taka, że w komisach oferowane ceny są zdecydowane za niskie, a w 3-2-1 SPRZEDANE wartość samochodu ustalana jest na podstawie aktualnej oferty rynkowej oraz w programie Eurotax.  Podczas wyceny pod uwagę brany jest również stan techniczny samochodu i jego historia.

Warto podkreślić, że wystawienie samochodu na tej platformie jest zupełnie darmowe. Sprzedać samochód może zarówno osoba prywatna jak i firma. Jeśli zdecydujemy się na warunki określone przez 3-2-1 SPRZEDANE, to przelew wychodzi do nas zaraz po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży. 

Jak zatem krok po kroku sprzedać samochód?

  1. Wylicz szacunkową wartość samochodu- zajmuje to kilkanaście sekund, a wszystko co musimy podać to marka, model, rocznik, silnik i przebieg.
  2. Umów się na oględziny- Jeśli wstępna cena Ci odpowiada zamów szczegółową wycenę auta. Żeby to zrobić wybieramy miasto i konkretną lokalizację, do której musimy się udać w ustalonym terminie.
  3. Sprawdzenie dokumentów samochodu- na miejscu zostaną sprawdzone wszystkie dokumenty oraz historia serwisowa auta.
  4. Oględziny auta- eksperci dokonają oględzin auta, ocenią stan zewnętrzny oraz wewnętrzny mając na uwadze zużycie, uszkodzenia, sprawność i ewentualne naprawy blacharsko-lakiernicze. Sprawdzony zostanie również przebieg. 
  5. Jazda testowa
  6. Oględziny  mechaniczne- sprawdzenie pod kątem ewentualnych usterek mechanicznych
  7. Szczegółowa oferta odkupu- na tym etapie dostaniemy konkretną wycenę samochodu.
  8. Finalizacja transakcji- po podpisaniu umowy dostajemy pieniądze na konto i znów możemy się cieszyć.
5/5 - (1)