Jak przygotować się do zakupu używanego samochodu?

Samochód jest potrzebny do przemieszczania się zarówno na krótkich, jak i długich trasach. Warto zadbać o to, aby pojazd, który kupimy posłużył nam długie lata. Oczywiście konieczna będzie wymiana części, które się zużywają, ale cena naprawy auta nie może przekroczyć jego wartości. W związku z tym, jeśli decydujesz się na zakup używanego samochodu, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Krótki przewodnik jak przygotować się do zakupu auta z drugiej ręki, przeczytasz poniżej. 

Zrób listę, a nawet dwie!

Jeśli coś się dokładnie planuje i działa się zgodnie z wytycznymi, to istnieje niewielkie ryzyko, że wynik działań będzie negatywny. Dokładnie tak samo jest w przypadku zakupu pojazdu. Warto zrobić „listę życzeń”, czyli wypisać na kartce co musi się znaleźć w Twoim idealnym samochodzie. Jeśli nie wyobrażasz sobie auta bez klimatyzacji, albo 4 drzwi, to od razu to napisz. Dzięki temu można naprawdę zawęzić poszukiwania. Nie jesteś przekonany do tego jaki samochód będzie dla Ciebie? Zajrzyj na motoryzacyjny blog https://mercedesem.pl/ i dowiedz się więcej o samochodach. Druga lista powinna zawierać pytania, które musisz zadać sprzedającemu. Warto dowiedzieć się między innymi o to czy samochód był sprowadzony z innego kraju, czy nie miał kolizji, przez kogo i w jakim celu był używany? Pytań jest wiele, dlatego warto je zapisać, aby nic później nie umknęło naszej uwadze. 

Na pierwszą jazdę weź ze sobą specjalistę. 

Nawet osoba, która ma pojęcie o samochodach, może nie być do końca obiektywna podczas wyboru auta dla siebie. Wielu ludzi zabiera ze sobą kogoś zaufanego, aby razem obejrzeć pojazd, ponieważ co dwie głowy to nie jedna! Jeśli nie masz kogo ze sobą zabrać, to absolutnie przed zakupem pojedź na stację kontroli pojazdów i zapytaj specjalistę. Mechanik dokładnie obejrzy auto i pomoże podjąć Ci decyzję. 

Nigdy nie kupuj samochodu od razu!

Nawet, jeśli pojedziesz obejrzeć auto i od razu Ci się spodoba, to kupowanie pojazdu pod wpływem chwili nie jest najlepszym rozwiązaniem. Warto wrócić do domu i na spokojnie zastanowić się jaką decyzję podjąć. Zakup samochodu to poważna inwestycja i nie warto tracić kilkanaście tysięcy złotych przez działanie pod wpływem emocji. 

5/5 - (1)