Trzy metody antykoncepcji

Razem z rozwojem społeczeństwa rozwinęła się świadomość osób uprawiających seks. W szkołach coraz więcej mówi się o tym temacie, pokazuje młodym ludziom, że to nie temat tabu. Temat który tym tabu był przez długie lata, przez co, niejednokrotnie, dochodziło do bardzo przykrych sytuacji wynikających z nieświadomości osób decydujących się na stosunek płciowy. Oprócz edukacji w szkole mamy obecnie lepszy dostęp do informacji za sprawą internetu, dlatego każda odpowiedzialna osoba chcąca się zabezpieczyć ma możliwość przeanalizować temat i dobrać coś odpowiedniego dla siebie. W dzisiejszym artykule piszemy o trzech metodach antykoncepcji które przydadzą się każdemu kto interesuje się bezpiecznym stosunkiem.

Mechaniczne metody antykoncepcji

Mechaniczne metody antykoncepcji polegają na mechanicznym uniemożliwieniu zapłodnienia, najczęściej poprzez stworzenie bariery która nie pozwoli na dotarcie nasienia do komórki jajowej. Najpopularniejszą metodą mechanicznej antykoncepcji i ogólnie najpopularniejszą metodą antykoncepcji są prezerwatywy. Ich największą zaletą jest to, że nie wpływają na organizm kobiety i mężczyzny. Niestety są dosyć wadliwą metodą antykoncepcji, na co wskazuje wskaźnik Pearla

Naturalne metody antykoncepcji

Podstawową naturalną metodą antykoncepcji, która jest coraz mniej popularna ze względu na swoją skuteczność, jest kalendarzyk. Metoda polega na analizie poszczególnych dni miesiąca dzięki czemu kobieta jest w stanie dojść do tego kiedy w jej cyklu miesiączkowym wypadają dni płodne. Niedoskonałość tej metody antykoncepcji objawia się przez zmiany cyklu miesiączkowego, jego przesunięcia i zaburzenia. Ta metoda bywa odradzana przez specjalistów. 

Hormonalne metody antykoncepcji

Hormonalne metody antykoncepcji są najbardziej skutecznymi metodami antykoncepcyjnymi, co potwierdza wskaźnik Pearla. Metoda ta jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet. Wybór środków antykoncepcyjnych jest dosyć szeroki, jednak wybór najczęściej pada na tabletki antykoncepcyjne. Żeby zacząć stosować taką formę antykoncepcji należy udać się na wizytę do lekarza ginekologa który przepisze nam odpowiednie leki. 

5/5 - (1)